Nieśmiertelne Gry Szukaj
Anno 1404
22.06.2009
ziemek8
Wybrzeże
19.06.2009
ziemek8
Recenzja dema - pierwsze wrażenia

Dzienniki graczy - pisz swój

Kolejne powroty do klasyków ziemek8 | 24 wrzesień 2018 | 5 komentarzy
Powrót do Anno 1602 ziemek8 | 25 czerwiec 2009 | 0 komentarzy

Losowy artykuł

Recenzja dema - pierwsze wrażenia Niedawno udostępnione zostało demo Anno 1404 (linki na oficjalnej stronie anno.ubi.com - plik waży 1,67 GB). Pierwsze co mnie zaskoczyło to brak w nazwie "Anno 1404" czy w ogóle "Anno". Wszędzie tylko "Dawn od Discovery". Na początku myślałem, że jest to tylko podtytuł (jak we wcześniejszych częściach np. "Nowy Świat"), ale nie. Wygląda na to, że będzie to pełna nazwa gry. Dziwne, ale cóż - nazwa nie jest najważniejsza.

O grze Anno 1404 - napisz swój komentarz jeśli grałeś / grałaś

Anno 1404 to RTS z naciskiem na ekonomię z 2009 roku.

Wyrusz w podróż ku Orientowi. Poznaj kalifów i - tak jak powiedział jeden z nich - handluj z nimi, poznaj ich i stań się ich sprzymierzeńcem. Dzięki poznaniu nowych możliwości nieznanych w starym świecie zapewnij swoim mieszkańcom nowy poziom dobrobytu - poza podstawowymi towarami zapewnij im dostawy także tych egzotycznych by twoje miasta rozkwitły jak nigdy wcześniej.

Anno 1404 to czwarta z kolei odsłona serii Anno (kolejno były to 1602, 1503, 1701 i ostatnie 1404). Jest to gra, w której głównym celem jest zbudowanie dużego miasta. Najważniejsze jest sprowadzenie mieszkańców, należy wybudować im domy i dostarczyć żądane przez nich towary. Potrzebne dobra produkuje się w odpowiednich budynkach, jednak by je postawić potrzebne są inne surowce. Różnego rodzaju towarów jest kilkadziesiąt. Spośród nich wspomnianymi surowcami budowlanymi są: narzędzia, drewno, cegły, szkło, mozaika. Poza dobrami użytkowymi są też te pośrednie jak węgiel, który wymagany jest przez wiele pracowni czy miedź, używana do produkcji zarówno binokli jak i beczek (te z kolei wymagane są do produkcji wina).

Główną nowością w Anno 1404 odznaczającą ją pośród swoich poprzedniczek jest Orient. Poza rozbudową swojego miasta gracz powinien zająć się także miastem Orientu - takie dostał zadanie od cesarza. Gracz jest właściwie do tego zmuszony, bo tylko rozwijając swoje miasto cywilizacji Wschodu, udostępnia sobie możliwość produkcji niezbędnych - ludziom zachodu - towarów.